Рентгенографія

Цифрова візіографія — найінформативніший метод діагностики з мінімальною дозою опромінення. Це знайома всім рентгенограма зуба, але виводиться вона на моніторі комп`ютера. При цьому променеве навантаження знижується в 10 разів у порівнянні з плівковим знімком.

Переваги для пацієнта

БЕЗПЕКА
Процедура повністю безпечна для пацієнта. Сучасні візіографи дають на 90% менше променевого навантаження в порівнянні з апаратурою старого зразка. Імпортне обладнання виробляє більш вузький і рівний промінь, а цифровий сенсор чутливіший будь-якої плівки. Тому для обстеження не потрібно витрачати великий обсяг променевої енергії.
Вважається, що візіограф приносить не більше шкоди, ніж офісний сканер. Візіографія показана навіть для дітей.

КОМФОРТ
Тепер не потрібно чекати 10-15 хвилин, поки лікар проявить ваш знімок, — весь процес діагностики займе не більше хвилини! До того ж вам не доведеться притискати в роті шматок рентгенівської плівки — адже це так незручно! А якщо зробити візіографію до і після лікування, тоді всі етапи терапії стають наочними не лише для лікаря, але і для самого пацієнта.

Часті запитання

Яку дозу опромінення я отримаю?
Променеве навантаження за одну процедуру становить 2 мікрозіверта (мкЗв) при обстеженні зубів нижньої щелепи і 5 мкЗв при діагностиці верхніх зубів. Для порівняння: плівкова рентгенографія дає від 7 до 14 мкЗв. А якщо використовувати застарілу рентгенологічну апаратуру, то рівень опромінення підвищується до 80 мкЗв.

Як часто можна робити візіографію?
За офіційними нормами, процедуру можна проводити до 60-ти разів на рік. Але навіть якщо ви будете робити цифровий знімок щодня, це не принесе істотної шкоди організму. Річна доза радіації не повинна перевищувати 1000 мкЗв.

Чи можна робити візіографію при вагітності?
Так можна. Метод вважається найбезпечнішим для жінок в період вагітності і лактації. Рентгенівський промінь просвічує зубні тканини і не має прямого впливу на плід. Однак будь-які дослідження потрібно проводити строго за рекомендацією лікаря і тільки в разі крайньої необхідності. Найбезпечніший період для діагностики та лікування зубів — другий триместр.