Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія — розділ медицини, пов’язаний з оперативним втручанням на м’яких і твердих тканинах в порожнині рота. Будь-яка операція проводиться дбайливо і з застосуванням анестезії. Хірургічна стоматологія не повинна лякати пацієнтів, а всі операції проходять з максимальним комфортом для пацієнта, наскільки це можливо.

Видалення зубів

Видалення зубів (видалення кореня зуба) — найбільш відома хірургічна маніпуляція для пацієнтів серед інших, що проводяться в порожнині рота. Суть її полягає у видаленні зуба чи його частини з щелепної кістки за допомогою спеціальних, адаптованих для різних зубів і різних ситуацій в порожнині рота інструментів.

Операція з видалення зубів проводитися по можливості максимально атравматично, тобто з мінімальним пошкодженням навколишніх тканин. Це необхідно для профілактики ускладнень в період реабілітації, більш швидкого загоєння операційної рани та зменшення розміру кісткового дефекту на місці видаленого зуба. Останнє особливо актуально при подальшій імплантації, коли важливий кожен міліметр кісткової тканини на місці видаленого зуба.

Показання до видалення зубів:

  • Значне руйнування коронкової та, особливо, під`ясеневої частини.
  • Значний нахил зубів, висування, що заважає протезуванню або (і) травмування сусідніх м’яких тканин (характерно для зубів «мудрості»).
  • Перелом кореня зуба внаслідок травми.
  • Ускладнений доступ для ефективного ліку (характерно для зубів «мудрості»).
  • Неможливість або неефективність ендодонтичного лікування (лікування кореневих каналів).
  • Пародонтит важкого ступеню.