Профілактика

 • Професійна гігієнічна чистка зубів
 • Професійна гігієна на імплантах
 • Профілактика захворювань зубів
 • Профілактика захворювань тканин пародонту
 • Ремінералізуюча терапія
 • Герметизація фісур

Професійна гігієнічна чистка зубів

Проведення професійної гігієни полягає у зняті зубних відкладень за допомогою ручних інструментів та ультразвукових скейлерів. Після чищення зубів, видалення зубного каменю або інших відкладень проводиться полірування поверхні зуба за допомогою фторвмісних паст, які не тільки полірують, але й укріплюють емаль зубів. Залежно від виду зубних відкладень, вихідного стану тканин пародонту частота відвідувань гігієніста варіюється від 3 до 6 місяців.

Професійна гігієна на імплантах

Відсутність гігієни в післяопераційний період може призвести до накопичення відкладень навколо імпланта, появи запальних та деструктивних змін у яснах так кістковій тканині навколо нього та в кінцевому результаті швидкої втрати самого імпланта. Адекватне післяопераційне спостереження включає в себе нагляд за станом м’яких та твердих тканин навколо імпланта, а ткож догляд за гігієною порожнини рота, яку проводить сам пацієнт щоденно та професійну гігієну, яку проводить лікар 1 раз в 3-4 місяці. Конструкції, які опираються на імпланти служать тим довше,чим краще проводиться гігієнічний догляд за ними.

Профілактика захворювань зубів

Профілактику захворювань зубів необхідно починати з перших років життя дитини. Дана профілактика повинна проводитися наступним чином:

 • раціональне харчування та вживання препаратів фтору;
 • усунення аномалій прикусу, неправильної будови і розташування деяких м’яких тканин і органів порожнини рота, усунення супраконтактів і фукнкціональне вибіркове пришліфовування зубів (травматичний чинник);
 • усунення дефектів пломбування, протезування і ортодонтичного лікування;
 • усунення порушень архітектоніки прикріплення м’яких тканин присінку порожнини рота;
 • своєчасне лікування зубів та дотримання гігієни порожнини рота;

Ремінералізуюча терапія

Ремінералізація – це зміцнення тканини зуба за допомогою хімічних речовин, які проникають в зуб, повертаючи йому механічні властивості. Хімічні речовини, за допомогою яких відбувається ремінералізація, проникають в поверхневі шари емалі, тим самим зміцнюючи її. Фторування зубів – це процес насичення зубної емалі фтором при підвищеній чутливості зубів і початкових формах карієсу.

Герметизація фігур

Як відомо, у віці 5-7 років у дитини починають мінятися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби, які з’являються в порожнині рота, це перші моляри. Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку емаль, яка легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу. Крім цього, на жувальних зубах є анатомічні борозни – фісури. У дитячому віці вони особливо виражені. У таких глибоких фіссурах легко застрягають залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною виникнення карієсу. Так як у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозни, і в них, як наслідок, розвивається карієс. Герметики представляють собою рідкий матеріал, який заливається в глибокі фісури, тим самим виключає затримування в них їжі і розвиток карієсу. Такі фісури дитина легко може вичистити без будь-чиєї допомоги.

Виправлення прикусу у дітей

Порушення прикусу починають формуватися дуже рано. На це впливають спадковість, неправильне вигодовування, шкідливі звички і загальні захворювання дитини. Зміни прикусу формуються поступово, і батьки можуть їх не помітити. Лікар-ортодонт, як правило, спостерігає за дитиною тривалий час, будучи практично сімейним лікарем. Тому він вчасно може помітити й виправити порушення прикусу. Таким чином це відбувається швидше і не завжди потребує складних апаратів.

Карієс та інші зубні проблеми розвиваються у випадках нерегулярного або неправильного чищення зубів, або ж коли зубний наліт залишається на зубах протягом тривалого часу. Якщо ж Ви будете регулярно та правильно чистити зуби, то у Вас з’являться хороші шанси, що ці захворювання оминуть Вас. І пам’ятайте, що профілактика – краще, ніж лікування! Залежно від виду зубних відкладень, вихідного стану тканин пародонту частота відвідувань гігієніста варіюється від 3 до 6 місяців.